KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13229272
nr 1322 9272
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Etsning, "Mus-frimärke", 1972 (1969). Signerad, numrerad 2/50. Haskel 117. Oramat löst blad. Motivet: ca4,5x7,5 cm. Bladets mått: ca 38x28 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 27 april 2020
kl 19:25:30
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
400 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander